Stypendia pomostowe na pierwszy rok studiów

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Stypendia pomostowe na pierwszy rok studiów

Trwa XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych zorganizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. W programie uczestniczy Fundusz Stypendialny im. Jana i Stanisława Wdowiarzów administrowany przez Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi.

 

Kandydat, aby ubiegać się o stypendium musi:

  • ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w 2018 r. i być maturzystą z 2018 roku,
  • zostać przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych,
  • być mieszkańcem Gminy Miejsce Piastowe – potwierdzenie zameldowania
  • pochodzić z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1575 zł brutto. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością
  • osiągnąć dobre wyniki w nauce, tzn. min. 90 punktów na maturze (algorytm obliczania liczby punktów zamieszczony w dokumentach do pobrania),
  • wypełnić wniosek o przyznanie stypendium wraz z załącznikami (wniosek z załącznikami znajduje się na stronie internetowej gminy, można go również pobrać w urzędzie gminy).

Należy również przygotować dokumenty, które będą potrzebne do prawidłowego wypełnienia w/w wniosku oraz do uzyskania rekomendacji organizacji lokalnej:

  • dokument potwierdzający co najmniej 2-letnie zameldowanie (zaświadczenie z gminy),
  • kserokopię świadectwa dojrzałości potwierdzoną za zgodność z oryginałem,
  • kopię zaświadczenia o przyjęciu na studia,
  • dokumenty potwierdzające źródła i wysokość dochodów brutto Twojej rodziny w czerwcu 2018 r. (np. zaświadczenia z zakładu pracy, z urzędu gminy o wielkości gosp. rolnego, odcinki rent/emerytur itp.)

Preferowane będą osoby posiadające zaświadczenia o przynależności do różnych grup, organizacji, klubów, stowarzyszeń, itp.

Kompletne dokumenty będą przyjmowane od 23 lipca 2018 r. do 27 lipca 2018 r. w sali narad im. Franciszka Matusiewicza w Urzędzie Gminy (II piętro) w godzinach od 1430 do 1530. Bardzo prosimy maturzystów o osobiste dostarczenie wniosku o przyznanie stypendium wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami.

Spośród wszystkich przedstawionych kandydatów, komisja stypendialna wybierze siedmiu, których zarekomenduje do otrzymywania stypendium.

Osoby rekomendowane będą zobligowane wypełnić do 17 sierpnia 2018 r. (do godz. 14-tej) na stronie Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości wniosek on-line.

Otrzymanie stypendium będzie zależało od wysokości otrzymanych środków z Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, która administruje segment II Stypendiów Pomostowych.

Szczegółowe informacje w sprawie stypendium i warunków udziału w programie znajdą Państwo w Urzędzie Gminy Miejsce Piastowe oraz na stronie www.stypendia-pomostowe.pl

 

POBIERZ :

- Wniosek o przyznanie stypendium

- Oświadczenie o sytuacji rodzinnej i materialnej

- Oświadczenie - działalność gospodarcza

- Regulamin

- Algorytm liczenia liczby punktów uzyskanych na świadectwie maturalnym

- Wykaz uczelni publicznych

Komentarze  

 
0 #1 top cheap web hostingprofile 2018-11-02 14:21
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Copyright © 2019 www.rogi.org.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Projekt i realizacja Maksymilian Kowalski