Stypendia pomostowe dla tegorocznych maturzystów

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Szanowni Maturzyści! Pragniemy poinformować, że została ogłoszona kolejna edycja Programu Stypendiów Pomostowych zorganizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, w którym uczestniczy Fundusz Stypendialny im. Jana i Stanisława Wdowiarzy administrowany przez Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi.

Kandydat, aby ubiegać się o stypendium musi:

-być maturzystą z 2011 roku,
-zostać przyjęty na I rok stacjonarnych (dziennych) studiów magisterskich (realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym) na polską państwową uczelnię wyższą,
-być mieszkańcem Gminy Miejsce Piastowe lub ukończyć Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym,
-pochodzić z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 970 zł netto lub 1109 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności,
-osiągać dobre wyniki w nauce, tzn. min. 105 punktów na maturze,
-wypełnić wniosek o przyznanie stypendium wraz z załącznikami.

Należy również przygotować dokumenty, które będą potrzebne do prawidłowego wypełnienia wniosku:

-kserokopię świadectwa dojrzałości,
-zaświadczenie o przyjęciu na studia,
-dokumenty potwierdzające źródła i wysokość dochodów rodziny w czerwcu 2011 r.

Wniosek o przyznanie stypendium znajduje się na stronie internetowej Gminy. Można go pobrać również w Urzędzie Gminy. Należy go wypełnić i wraz z wszystkimi załącznikami złożyć w siedzibie Funduszu Stypendialnego im. Jana i Stanisława Wdowiarzów, która znajduje się w Urzędzie Gminy Miejsce Piastowe, pokój 214, II piętro.

Kompletne dokumenty będą przyjmowane w dniach od 1 do 10 sierpnia w godzinach pracy Urzędu. Bardzo prosimy maturzystów o osobiste dostarczenie wniosku o przyznanie stypendium wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami.

Spośród wszystkich przedstawionych kandydatów, Komisja Stypendialna wybierze siedmiu, których rekomenduje do otrzymania stypendium.

Dodatkowo osoby rekomendowane będą zobligowane wypełnić na stronie Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości wniosek on-line. Wniosek ten trzeba będzie wydrukować, podpisać i dostarczyć do siedziby Funduszu Stypendialnego.

Otrzymanie stypendium będzie zależało od wysokości otrzymanych środków z Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, która administruje segment II Stypendiów Pomostowych.

Szczegółowe informacje w sprawie stypendium i warunków udziału w programie znajdziecie w Urzędzie Gminy Miejsce Piastowe lub pod numerem telefonu 13 43 097 66.

Wniosek o przyznanie stypendium
Oświadczenie o sytuacji rodzinnej i materialnej
Oświadczenie z działalności gospodarczej
Algorytm liczenia punktow maturalnych
Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów w roku akademickim 2011/2012

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Copyright © 2019 www.rogi.org.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Projekt i realizacja Maksymilian Kowalski